Braisazová-Bouchetová vyhrala šprint, ďalšie body Kapustovej

05.01.2024 Celý región

Oberhof 5. januára (TASR) - Francúzska biatlonistka Justine Braisazová-Bouchetová triumfovala v piatkových rýchlostných pretekoch na 7,5 km na podujatí 4. kola Svetového pohára v Oberhofe. V nemeckom stredisku zvíťazila aj napriek dvom chybám na strelnici a upevnila si post líderky prestížneho seriálu. V cieli mala náskok 4,4 sekundy pred domácou reprezentantkou Franziskou Preussovou. Tretia finišovala ďalšia Francúzka Sophie Chauveauová s mankom 4,6 s. Zo štvorice slovenských reprezentantiek skončila najvyššie Ema Kapustová, keď obsadila 39. miesto, získala ďalšie dva body a ako jediná postúpila do sobotňajšej stíhačky.

Dvadsaťsedemročná Francúzka nadviazala na výkony z konca minulého roka, keď v Lenzerheide triumfovala v šprinte, stíhačke a aj pretekoch s hromadným štartom. Braisazová-Bouchetová dosiahla štvrté víťazstvo v rade, celkovo deviate v kariére a druhé v rýchlostných pretekoch. "Na trati som sa cítila naozaj dobre, silno. Dnes mi to veľmi pomohlo, pretože moje preteky sa začali veľmi zle, ale aj to patrí k športu. Vytvorila som si dobrú pozíciu pred sobotou," uviedla víťazka pre oficiálnu stránku biathlonworld.com. Zároveň dodala, že jej pomohla prestávka počas Vianoc: "Mala som veľa času na regeneráciu, kvalitnú regeneráciu. Trénovala som v mojom rodnom meste Les Saises a vyplatilo sa to." Chauveauová sa dostala prvýkrát na pódium, keď vylepšila svoje maximum, ktorým bolo 4. miesto počas minulej sezóny.

Kapustová na strelnici neminula ani raz a obsadila 39. priečku (+2:08,0 min). Dvadsaťjedenročná biatlonistka bodovala druhýkrát za sebou, v piatok si pripísala dva body. Vo švajčiarskom Lenzerheide obsadila v stíhacích pretekoch 28. miesto, čo je jej doterajšie maximum v SP. "Je to tu celkom náročné, hlavne beh na štadión a do cieľa. Keď tam zafúkalo, bolo to nekonečné. Mám radosť z ďalších bodíkov, motivujú ma to. Strelecky som to dnes zvládla super vzhľadom na to, ako fúkalo. Bežecky som sa cítila celkom fajn, no posledný úsek mi ešte nejako nevychádza. Išla som na ňom sama, bol vietor. Priznávam, že to mi nevyšlo. Zajtra je stíhačka a nová šanca. Budem sa snažiť urobiť maximum a uvidíme, na čo to bude stačiť," zhodnotila svoje vystúpenie Kapustová pre Slovenský biatlon.

Mária Remeňová mala bilanciu 1+0 a skončila na 62. pozícii (+2:59,3) a len tesne o dve miesta jej ušla miestenka do sobotňajšej stíhačky. Jej dvojička Zuzana urobila rovnako jednu chybu a figurovala na 74. priečke so stratou 3:29,6 min, Júlia Machyniaková skončila s dvoma trestnými minútami (1-0) na 89. pozícii (+5:04,6).

V sobotu sú v Oberhofe na programe stíhacie preteky mužov (12.25 h) a žien (14.40 h). Podujatie 4. kola SP v nemeckom stredisku uzavrú v nedeľu štafety.